Co Vás opravdu zajímá


Co Vás opravdu zajímá

„Co vás opravdu zajímá?“ 10 otázek, které byste si měli položit: příprava na sebezdokonalování

Buďte vším, čím můžete být, ale ne vždy je to v armádě. Často se považuji za poněkud spokojeného se svým životem tak, jak je, ale samozřejmě je těžké myslet na něco jiného, když tam jsou skutečné problémy, o kterých je třeba diskutovat.

Přesto toužím po něčem hlubším a smysluplnějším.

Takže jsme všichni zavaleni problémy. Upřímně řečeno, nemělo by nás to ani trápit, ba ani brzdit v tom, abychom se stali tím, čím bychom měli být. Aspirace by v nás jako v dětech měly žít dál, i když by to bylo krátkodobé nebo tak dlouho, dokud bychom se toho snu dokázali držet. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, nebo ano?

1. Co vlastně chci?

Otázka věků. Tolik věcí, které chcete v životě udělat, a tak málo času, abyste se vůbec během dne mohli věnovat.

Najít něco, v čem jste dobří, vám může pomoci realizovat ten malý krůček ke zlepšení. Píle je klíčem k poznání, že to stojí za to.

2. Měl bych se opravdu změnit?

Dnešní generace se dostala na další úroveň redefinování „já“, nebo to alespoň říkají děti. Mít armádu dospívajících neteří a synovců mě naučilo, že jsou mnohem horší věci, které by mohli mít, než akné nebo možná dokonce promiskuita. Jak to tedy zapadá do vašeho životního stylu?

Jestli nás historie něčemu naučila, tak je to život, kterým jsme si prošli. Zkuste se podívat, jestli by párty ve stylu sedmdesátých let mladší generaci neoslovila, ale tanec k ní přece patří. Sledujte je, jak tleskají poté, co jim ukážete, jak se opravdu tančí, než abyste jim lámali kosti při breakdance. Nebo zkuste třeba poznat něco nového. Web Vyhledejte.cz nyní přišel se skvělým tipem na výlety.

3. Jaká je na tom všem světlá stránka?

S tím, kolik se toho kolem nás děje, se zdá, že není prostor ani pro úvahy o tom světle na konci tunelu. Stále to můžeme vnímat jako něco pozitivního, aniž bychom byli vystaveni tak velkému zkoumání. A pokud je to vlak na konci tunelu, svezte se s ním a uvidíte, jak se svět točí!

4. Jsem spokojený s tím, co dělám?

Vždycky existuje jednoduchá a správná cesta, pokud jde o rozhodování, co se hodí ke kterým botám nebo kabelce, košili a k čemu ještě. Nemusíte být génius, abyste se viděli jako někdo jedinečný, jinak budeme všichni stejně stejní ve všem, co děláme. Rozmanitost přináší velmi zajímavé a vzrušující otázky, se kterými je třeba experimentovat.

5. Udělal jsem pro sebe dost?

Udělali jste, nebo je ještě něco, co byste chtěli udělat? Nespokojenost v každém ohledu může být ve velkých dávkách nebezpečná, ale v malém množství budete schopni vidět a dělat věci, které byste si nikdy nedokázali představit.

6. Jsem šťastný tam, kde jsem dnes?

Je to nespravedlivá otázka, tak ať je to odpověď! Jste rádi dobrou a milující mámou nebo tátou svým dětem, pak to vezměte za správný konec! Vaše děti vás budou navždy milovat. Totéž platí i pro každodenní život!

7. Jsem přitažlivý pro opačné pohlaví?

Tak na to možná nemám odpověď, ale to neznamená, že to nemůžu zkusit, i když. Ať už si upravíte postavu, změníte způsob nošení oblečení nebo účes, nebo dokonce svůj přístup k lidem, vždy byste měli mít na paměti, že to bude vždy jen pro váš vlastní prospěch.

8. Kolik bych mohla mít?

Předpokládám, že v tomto případě nejde o to mít věcí příliš mnoho nebo příliš málo, ale spíše o to, jak moc je opravdu potřebujete. Chtěl bych mít hodně peněz, to nepopírám, ale otázkou je, jak moc jste ochotni pro ně pracovat?

9. Co mě motivuje?

Co motivuje vás? To je odpověď, na kterou musíte přijít sami. Existuje tolik věcí, které mohou každého učinit šťastným, ale vybrat si jednu z nich může být to nejtěžší. Není to tak, že si nemůžete dát jednu porci svého oblíbeného jídla v bufetu a tím to končí. Prostě to zkuste kousek po kousku.

10. Co vás opravdu baví?

Tak co? Co vás skutečně vzrušuje? Můžete být téměř čímkoli, čím jste vždycky chtěli být, ale uvědomit si, že dosáhnout něčeho, co se může zdát velmi obtížné, znamená vzdát se už předtím, než se na tuto cestu vůbec vydáte. Vždy mějte na paměti, že sebezdokonalování není jen o fyzické nebo filozofické změně, kterou musíte podstoupit, ale je to něco, co opravdu chcete.

Musíte číst
Jak ovlivňují psychologické faktory náš každodenní život?

Jak ovlivňují naše myšlenky a pocity naše rozhodnutí a chování? Vítejte v fascinujícím světě lidské psychiky, který odkrývá, jak psychologické Více

Psychický tón

"Ve zdravém těle je každá buňka polarizována a podřízena Centrální vůli. Dokonalé zdraví je tedy spořádaná poslušnost, vláda a harmonie. Více

Probuzení ke zlepšení osobního života

Všichni máme v životě povinnosti a závazky, které musíme splnit. Někdy nás život srazí na kolena, když se nám do Více

Jaké expresivní techniky se používají v psychologii?

Odhalíme tajemství expresivních technik v psychologii, které mohou vytvořit silné vazby a pomoct v terapie. Jedná se o nástroje, které Více